Telefón+420 725 800 414
+420 773 262 768

O nás | Napíšte nám | adriasun@adriasun.cz

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka na chorvátskych ostrovoch > Dovolenka ostrov Brač

Dovolenka ostrov Brač - Chorvátsko

Brač je najväčší dalmacíjsky ostrov o dĺžke 20 km a šírke 13 km s dvadsiatimi mestečkami a 14 - tisíc obyvateľmi. Množstvo prekrásnych zálivov aj zátok ponúka možnosť kľudného, ale aj aktívneho odpočinku pre Vašu spokojnú dovolenku.

DOVOLENKA NA OSTROVE BRAČ

Najznámejším, ale aj najnavštevovanejším symbolom ostrova Brač, je výnimočná 500 metrov dlhá kamienková pláž "Zlatni rat" na Bole, ktorá svojou jedinečnou krásou, zvlášť z vrcholu Vidovej hory 778 m nm, nenecháva nikoho ľahostajným. Brač je najväčší ostrov v skupine stredodalmácijských ostrovov, tretí najväčší v celom jadranskom súostroví (395 km2). Brač je od pevniny oddelený bračským prielivom a Splitským prielivom (Brack kanal, Splitska kanal), od Hvaru Hvarským prielivom (Hvarská kanal), od Šolty Splitskou úžinou (Splitska vrata). Ak by ste radšej strávili dovolenku na pokojnejšom a menšom ostrove, potom sa ponúka dovolenka na Šolte, kde môžete zažiť i "robinzonádu".

Aktivity na ostrove Brač

dovolenka ostrov BračVšetky zaujímavosti a pamätihodnosti ostrova Brač vo vnútrozemí sú dostupné z väčšiny letovísk. Za videnie stojí rozhodne najvyššia hora Braču, Vidova Gora (778 m), ktorá je súčasne najvyšším bodom celého chorvátskeho jadranského súostrovia. Budete tiež prekvapení krásnymi borovicovými lesmi (26% povrchu ostrova je nimi pokrytá) a skutočnou horskou scenériou. Tí, ktorí majú dosť fyzických síl, môžu z mestečka Bol po turistickom chodníku vystúpiť pešo až na vrchol sv. Vid. Dovolenku na ostrove Brač Vám radi zaistíme v letovisku Sutivan, z ktorého sa pohodlne premiestnite kamkoľvek na Brači.

Bračským bielym kameňom už po desaťročia dýchajú mnohé známe svetové budovy, napr. Biely dom vo Washingtone alebo parlament v Budapešti.

Na dovolenku na Brači sa môžete dopraviť nielen trajektom, ale napríklad aj lietadlom (tunajšie letisko je medzinárodné).

Spojenie Braču so Splitom je výborné. Cez leto z neho vyráža okolo 20 trajektov denne. Supetar, prístavné mestečko ostrova Brač, spolu s Bolom na protiľahlej strane ostrova, sú najrušnejšími turisticky vyhlásenými miestami. Každé miesto na Brači je svojim spôsobom zaujímavé a krásne (má svoje kúzlo). Jedno z scénických a vôbec najpríjemnejších mestečiek na ostrove Brač je Sutivan.

dovolenka na ostrove Brač

Zaujímavosti, ktoré sa Vám budú hodiť pri Vašej dovolenke na ostrove Brač:

  • Ostrov Brač je typický vápencový ostrov s prevažne kamenistým terénom. Časť ostrova pokrýva spoločenstvo makchie, prípadne frygana (vždyzelené kroviny, zakrpatené stromy, byliny), vo výške nad 400 metrov nad hladinou mora rastú borovice halepské a čierne, ktoré napr. na Vidovom vrchu tvoria rozsiahle lesy. Pokrývajú takmer 25% povrchu ostrova.
  • Na ostrove Brač nie sú vodné toky, je len niekoľko sladkovodných prameňov pri Bole. Celkovo je ostrov závislý na zásobovanie vodou podmorským potrubím z pevniny (z rieky Cetiny).
  • Klíma na ostrove Brač je výrazne stredomorská s pomerne vysokým počtom hodín slnečného svitu. Dovolenku na ostrove Brač teda vyhľadávajú klienti tiež v lacnejšom mimosezónnom období.
  • Hlavné letoviská sú Supetar a Bol, ďalšie sú Sutivan, Milna, Splitska, Postira, Pučišća, Povlja. Prednosťou ostrova Brač - ako strediska cestovného ruchu sú predovšetkým krásne pláže, hojnosť stredomorského rastlinstva v oblasti letovísk a hotelov, moderné hotely, apartmány, súkromné ​​domčeky a vily. Vo väčších strediskách ostrova Brač potom nechýba kvalitná ponuka možnosti športovať (predovšetkým vodné športy), a to najmä v letovisku Bol - výučba a prevádzkovanie windsurfingu, yachtingu aj potápania.

Neradi dlho cestujete a radi by ste zažili dovolenku na ostrove? Potom Vám môžeme ponúknuť dovolenku na ostrove PAG.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka na ostrove Brač

Apartmány Vila Blanka Brač - Sutivan

Pre Vašu spokojnú dovolenku na ostrove Brač je pripravená v ponuke vila Blanka, ktorá je vzdialená 150 metrov od mora a 200 metrov od najbližšej pl... KlimatizáciaPlážObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila BlankaLast minute 2%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Drago Brač - Sutivan

Ubytovanie v Chorvátsku za výhodnú cenu môžete mať na ville Drago, ktorá je vzdialená cca 80 m od pláže a 200 m od centra Sutivanu, kde nájdete obcho... PlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila DragoLast minute 2%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Mija Brač - Bol

Medzi najatraktívnejšie miesta nielen na ostrove Brač ale v celom Chorvátsku určite patrí Zlatni Rat, čiže Zlatý Bol. Vila Mija je ideálnym miestom... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Mija

KÚPIŤ

Určite si pozrite

Dovolenka Sutivan

Dovolenka Sutivan

Malebné mestečko Sutivan sa nachádza 7 km západne od trajektového prístavu a súčasne hlavného mesta Braču Supetaru a 13 km od Splitu. Lemujú ho 3,5 km dlhé, na seba nadväzujúce kamienkové pláže. Tie...

Dovolenka Sutivan

Dovolenka Zlatý Bol

Dovolenka Zlatý Bol

Bol, prezývaný tiež Zlatý Bol, je veľmi obľúbeným letoviskom na ostrove Brač, ktorého nespornou dominantou je pláž Zlatni rat (slovensky tiež nazývaný ako Zlatý roh). Predovšetkým vďaka tejto pláži...

Dovolenka Zlatý Bol