Telefón+420 725 800 414
+420 773 262 768

O nás | Napíšte nám | adriasun@adriasun.cz

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Čierna Hora > Dovolenka Risan

Dovolenka Risan - Čierna Hora

Hľadáte pokojné letovisko v severnej časti Čiernej Hory? Potom je pre Vás dovolenka v Risane ideálnou voľbou. Nachádza sa v severozápadnej časti Čiernej Hory, na pobreží najväčšieho zálivu Jadranu - Boky Kotorskej. Pri ceste po Jadranskej magistrále leží Risane iba 35 km od hraníc s Chorvátskom.

dovolenka Risan

Je menším a pokojnejším letoviskom. Aj napriek tomu tu však nájdete mnohé reštaurácie, občerstvenie a vybavenie na tunajších plážach, ktoré sú prevažne piesčité (hrubší piesok), doplnené betónovými plošinami. Risanský záliv ponúka pokojné a čisté more, ideálny aj pre menej zdatných plavcov. Výhodou zálivu je tiež fakt, že voda je tu vždy teplejšia ako v letoviskách pri otvorenom mori.

Milovníkov histórie do Risane tiahnu tunajšie archeologické vykopávky nemalého významu. Najväčším tunajším unikátom je rímska usadlosť, kde vykopávky odkryli jedinečné podlahové mozaiky s geometrickými a rastlinnými vzormi. Najkrajšia z mozaík má vo svojom strede postavu rímskeho boha spánku Hypna. Risanské vykopávky sú od roku 1979 zapísané na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. V tom istom roku bolo na zoznam UNESCO zapísané ďalšie z miest Boky Kotorskej - Kotor, ktoré je najväčším a tiež najznámejším mestom tohto obľúbeného zálivu.

Počas dovolenky v Risane rozhodne odporúčame aj návštevu neďalekého Perast, lodný výlet na ostrovčeky Gospa od Skrpjela a Sveti Djordje, ktoré sa nachádzajú oproti tomuto mestečku a predovšetkým historického Kotoru na druhej strane risansko-kotorského zálivu Boky Kotorskej. Ak budete chcieť vyraziť ešte ďalej, môžete navštíviť mestečko Njeguši, pôvodné hlavné mesto Cetinje alebo centrum turistického ruchu v Čiernej Hore - Budvu a jej historické centrum. Z prírodných krás odporúčame tiež návštevu Skadarského jazera, kde je možné prenajať lodičku so sprievodcom, ktorý Vás po časti jazera prevezie. Zdatnejší jedinci môžu vyraziť do národného parku Lovčen a vydať sa k tunajšiemu mauzóleu básnika Petra II. Petroviča Njegoša, zakladateľa čiernohorského štátu, ktorý leží vysoko v horách na Jezerskom  vrchu. V sparnom lete dá tento výlet vcelku zabrať. Vynaložené úsilie je ale odmenené nádherným výhľadom a okolitou krajinou.

Ďalšiu ponuku dovolenky v Boke Kotorskej Vám môžeme poskytnúť napr. V apartmánoch v Tivatu alebo Perast.

Ak hľadáte ubytovanie neďaleko priestranných pláží, potom Vám môžeme odporučiť predovšetkým ubytovanie v Ulcinji u 13 km dlhej piesčitej pláži.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie Dovolenka v Risane

Apartmány Vila Lyrik Čierna Hora - Risan

Vila Lyrik sa nachádza na brehu risanského zálivu v Boce Kotorskej. Okolo vilky je veľa zelene, pretože je obklopená vlastnou záhradou. Od pieskovo-... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Lyriklast Minute 2%

KÚPIŤ

Fotogaléria