Telefón+420 725 800 414
+420 773 262 768

O nás | Napíšte nám | adriasun@adriasun.cz

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Čierna Hora > Dovolenka Ulcinj

Dovolenka Ulcinj - Chorvátsko

Len 16 km od hraníc s Albánskom sa nachádza obľúbené letovisko Ulcinj. Je to 2500 rokov staré bývalé pirátske mesto, sídlo piráta ulicami Alija, ktoré so svojimi kumpánmi usporiadaval lúpežné výpravy po južnom Jadrane až na ostrov Korfu a na delte rieky Neretvy.

dovolenka v ulcinji

Terajší Ulcinj je jedným z najväčších turistických centier Čiernej Hory a to predovšetkým vďaka 13 km dlhej piesčitej pláži pokrytej tmavým pieskom s blahodarnými liečebnými účinkami, vďaka čomu láka na dovolenku v Ulcinje tisíce turistov. Rekondičné pobyty na Ulcinjskej pláži sú odporúčané predovšetkým reumatikom a osobám s chorobami pohybového ústrojenstva. Vzhľadom k pozvolému vstupu do mora je Velika plaža v Ulcinje vhodná tiež pre rodiny s malými deťmi, seniorov a vďaka bohatej ponuke športového vyžitia aj pre aktívne založených jedincov. Obľúbený je tu predovšetkým windsurfing.

Počas dovolenky v Ulcinje rozhodne nezabudnite navštíviť staré mesto Ulcinj, ktoré v dávnych rokoch slúžilo ako obrana pred nepriateľmi. Do "starého gradu" môžete vstúpiť dvoma bránami a navštíviť tu nejednu historickú pamiatku.

Môžete tiež využiť bohatej ponuky výletov po okolí i celej Čiernej Hore. V ponuke napríklad:

  • Kanóny - Morača a Tara (40 EUR)
  • Rafting na rieke Tara s raňajkami a obedom (65 EUR)
  • Skadarské jezero vrátane výletu lodí s raňajkami a obedom (35 EUR)
  • Historické mestá - Cetinje, Kotor, Budva (35 EUR)
  • Kláštor Ostrog, Vasenja (30 EUR)
  • Trebinje (40 EUR)

Ďalej môžete vyraziť aj na výlety do Albánska, Boky Kotorskej (loďou) či na iné lodné výlety a rybacie pikniky.

Ubytovanie v Ulcinji poskytujeme v apartmánoch, penziónoch aj hoteloch. Odporučiť Vám môžeme predovšetkým penzión Aksa a apartmány ARIJAN.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka v Ulcinji

Penzión Aksa Čierna Hora - Ulcinj

Penzión je umiestnený v pokojnejšej časti Ulcinj iba 150 m od piesočnatej pláže nazývanej Velika Plaža v prvej línii penziónov a hotelov. Velika plaž... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaPenzión Aksalast Minute 2%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Arijan Čierna Hora - Ulcinj

Novopostavená vila s výbornou polohou, iba 250 m od piesočnatej pláže v Ulcinje (Velika plaža). Vila ARIJAN sa nachádza iba 100 m od Penziónu Aksa, k... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila ArijanLAST MINUTE 15%

KÚPIŤ