Telefón+420 725 800 414
+420 773 262 768

O nás | Napíšte nám | adriasun@adriasun.cz

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Istria > Dovolenka Umag

Dovolenka Umag - Chorvátsko

Letovisko Umag sa nachádza v severnej časti Istrie vo vzdialenosti cca 640 km z Bratislavy. Žije tu okolo 5 000 obyvateľov. Dominantou je záliv s prístavom, kde sa nachádza prímorské kúpeľné stredisko, ktoré zabezpečuje jedinečne prežitú dovolenku Umag. Problémy sa v nich liečia pomocou morskej vody. V okolí sa pestuje vínna réva a nachádzajú sa tu najväčšie pivnice na Istrii s vyhláseným kvalitným vínom. Vďaka plytčine v mori sú tu dobré podmienky pre rybolov.

dovolenka v Umagu

Vo Stella Maris nájdete tenisový štadión a 60 antukových kurtov. Čo určite ocení nie jeden vyznávač tenisu. Každým rokom sa v júli koná ATC Croatia Open už od roku 1990. Tenisové stredisko je najväčšie na jadranskom pobreží. Známa je aj tenisová škola.

Centrum Umagu počas dovolenky v Umagu pozíva na ríjemnú romantickú prechádzku. Umag je pekné, upravené mesto s množstvom obchodov, reštaurácií a kaviarní. Prostredie pripomína skôr upravené parky so zelenými plochami. Najväčším parkom je Punta, kde je upravená cesta, napríklad na behanie alebo na kolieskové korčule. Menšie deti môžu využiť preliezačky a šmýkačky. V prístave kotvia nepreberné množstvo lodí, čo dokresľuje príjemnú atmosféru.

Za zmienku stojí barokový kostol z 18. storočia a zvyšky hradieb a veží. Uličky v meste sú krivolaké a veľmi úzke, aby tu nesvietilo slnko a nebolo teda toľko horúco.

Pláže sú rôznorodé, na niektorých miestach skalnaté, betónové a niekde štrkové alebo piesočnaté. Pobrežie je členité. Rastú tu aj borovice, čo zaručuje tieň. Na plážach nájdete Modrú vlajku za čistotu mora a pláže napr. Laguna Stella Maris, Katoro, Kanegra, Savudrija, Punta a ďalšie. Bohatá je aj ponuka vodných športov ako je jachting, potápanie, vodné lyže, windsurfing a ďalšie. Ďalším vyžitím môže byť futbal, plážový volejbal, badminton, minigolf alebo basketbal.

Prehľad ubytovacích kapacít v Umagu nájdete v sekcii ubytovanie Umag, alebo si pozrite našu ponuku apartmány v Chorvátsku.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Fotogaléria