Telefón+420 725 800 414
+420 773 262 768

O nás | Napíšte nám | adriasun@adriasun.cz

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Počasie v Čiernej Hore

Počasie v Čiernej Hore

Počasie na čiernohorskom pobreží Jadranu je veľmi podobné počasiu v chorvátskej Južnej Dalmácii, na ktorú Čierna Hora nadväzuje. Je teda teplejšie ako v severnejšie položených oblastiach Jadranského mora.

Počasie Čierna Hora

Počasie v Čiernej Hore je v letných mesiacoch stále, s minimom zrážok. Vládne tu stredomorské podnebie s dlhými suchými letami, čo je ideálne pre pobyt pri mori. Zimy sú tu naopak krátke a mierne. Veľké rozdiely panujú medzi prímorskými a vysokohorskými krasovými oblasťami. Kým pobrežia patrí do subtopického pásu, v horských oblastiach je klíma subalpínske s chladnými zimami a veľkým množstvom snehu.

Počasie na pobreží Čiernej Hory

Priemerné letné teploty vzduchu sa na pobreží Čiernej Hory pohybujú okolo 28 ° C, more má v tomto období cca 25 ° C. Výnimkou tu však nie sú ani teploty vysoko nad "tropickú tridsiatku". Bezoblačné dni tu v lete mnohokrát trvajú bez prestávky dva mesiace, prípadne po jednom, dvoch oblačných dňoch v mesiaci. Pokiaľ však zaprší, potom dažde bývajú krátke, ale intenzívne.
Slnko v Čiernej Hore svieti až 2500 hodín ročne, v lete až vyše 300 hodín mesačne.

Najväčšie množstvo vodných zrážok spadne na pobreží Čiernej Hory v novembri a decembri, najmenej naopak v už spomínaných letných mesiacoch. Platí tiež, že oblačnosť sa zmenšuje od severozápadu k juhovýchodu. Napr. v Ulcinje, na juhu čiernohorského pobrežia, spadne ročne 1300 mm zrážok, zatiaľ čo v severne položenom letovisku Herceg-Novi na okraji Boky Kotorskej až 2000 mm.
Počasie je však mnohokrát nevyspytateľné a môže sa vymykať aj dlhodobým priemerom a to ako čo sa týka zrážok, tak i teplôt. Vo väčšine prípadov sa však dá na stálosť letného počasia spoľahnúť.

Aktuálna predpoveď počasia

Predpoveď počasia pre jednotlivé časti Čiernej Hory môžete zhliadnuť TU.

Predpoveď pre ďalšiu časť Jadranu nájdete na stránke počasie v Chorvátsku
.