Telefón+420 725 800 414
+420 773 262 768

O nás | Napíšte nám | adriasun@adriasun.cz

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Južná Dalmácia

Ubytovanie južná Dalmácia - Chorvátsko

Ubytovanie Chorvátsko južná Dalmácia

Južná Dalmácia je celkom rôznorodou oblasťou začínajúca mestom Ploče a ťahajúca sa až k hranici s Čiernou Horou. Južná Dalmácia zahŕňa historické mesto Dubrovník - miesto svetového dedičstva UNESCO, úzky polostrov Pelješac, spolu s ostrovmi Korčula, Mljet a Lastovo, a Elafitské ostrovy bližšie k pobrežiu. Po tri stáročia tvorila táto oblasť republiku Ragusa (pod týmto názvom bol známy Dubrovník až do konca 1. svetovej vojny), kým ju nezlikvidoval Napoleon. Južne od Dubrovníka stojí malé mestečko Cavtat, bývalá grécka kolónia Epidaurus. Južne od mesta Cavtat sa nachádza hranica s Čiernou Horou. Na opačnej strane hranice leží lákavo blízko nádherný Kotorský záliv.

ubytovanie v Južnej Dalmácii

ubytovanie v južnej dalmáciiSeverozápadne od Dubrovníka sa tiahne polostrov Pelješac, ktorý sa pýši krásnym opevnením v meste Ston, ktorého soľné panvy výrazne prispievali k raguskému bohatstvu. O kus ďalej po polostrove smerom na sever sa v oblasti Dingač pestuje jedno z najlepších chorvátskych červených vín. Na polostrove sa nachádza reťaz malých ostrovčekov zvaných Elafiti (Jelenie ostrovy). Naproti cez úzky prieliv smerom od Pelješac sa nachádza stredoveké opevnené mesto Korčula, jedno z najkrajších miest na celom Jadrane. Podľa obľúbeného rozprávania šlo o pôvodný domov cestovateľa Marca Pola, ktorého kniha cestopisov mala značný vplyv na dejiny západnej cestovateľskej literatúry a nepochybne na mnoho storočí ovplyvnila západné vnímanie východnej Ázie. 

Južne od Korčule a Pelješac sa tiahne ostrov Mljet s jedným z najpopulárnejších národných parkov v Chorvátsku, známy sviežimi lesmi a idylickými slanovodnými jazerami. Ešte ďalej od pevniny je ostrov Lastovo - zhruba rovnako ďaleko ako hlavné ostrovy chorvátskeho súostrovia - a rozkladá sa na ňom prírodná rezervácia. Na ostrov premáva pomerne málo návštevníkov, čo má pozitívny vplyv na tunajší ekosystém. Koná sa tu však jeden z najdivokejších fašiangových festivalov v celom Chorvátsku.

ubytovanie južná dalmáciaMedzi najobľúbenejšie a zároveň najnavštevovanejšie centra oblasti využívané na ubytovanie v Južnej Dalmácii bezpochyby patrí Dubrovnícka riviéra, riviéra Klek, poloostrov Pelješac a ostrov Korčula. Na Dubrovníckej riviére je najznámejším a najčastejšie navštevovaným mestom historické mesto Dubrovník, zavítať však môžete tiež napr. do letoviska Trsteno či Molunat. Klientom, ktorí neradi cestujú môžeme ponúknuť ubytovanie v Istrii, ktorá je najbližšie zo Slovenska.

Ďalšiou pevninskou riviérou je riviéra Klek, kde najfrekventovanejšími centrami sú letoviská Klek a Komarna. Turisti čoraz viac obľubujú letoviská polostrova Pelješac a ostrova Korčula. Návštevnosti polostrova Pelješac jednoznačne dominuje letovisko Orebič, ktoré leží na juhozápade polostrova. Pri ostrove Korčula sú to mestá Korčula, Vela Luka, Lumbarda, Brna a Prižba.

ubytovanie južná dalmáciaDo južnej Dalmácie môžete docestovať vlastnou dopravou,  autobusom, letecky. Ak zvolíte vlastnú dopravu, môžete až k hraniciam južnej Dalmácie - mestu Ploče - ísť po diaľnici. Pri meste Ploče zídete a ďalej pokračujete po Jadranskej magistrále až k miestu svojho pobytu. K návšteve južnej Dalmácie môžete využiť aj autobusovou dopravou, ktorú ponúka pomerne veľké množstvo dopravcov. Autobusová doprava má nespornu výhodu v tom, že nemusíte dopredu plánovať trasy, nakupovať diaľničné známky, či riešiť iné problémy, ktoré môžu pri vlastnej doprave vzniknúť. Autobusoví prepravcovia Vás naložia po väčšinou neďaleko Vášho bydliska a dopravia priamo do Vami vybraného letoviska, kde si už môžete naplno užívať ubytovanie v Južnej Dalmácii.

ubytovanie v južnej dalmáciiJak už bolo vyššie spomenuté, južná Dalmácia ponúka nepreberné množstvo krás a možností výletov, viď „TU“. Nech ste ubytovaní v akejkoľvek časti tejto oblasti, môžete vyraziť na návštevu historických miest Dubrovník či Koručula, zhliadnuť nádherné opevnenie v meste Ston na polostrove Pelješac alebo vyraziť na lodný výlet do národného parku na ostrove Mljet. Možností, kam vyraziť na výlet, je samozrejme ďaleko viac a s kompletnou ponukou a všetkými možnosťami Vás zoznámi náš delegát priamo v mieste Vášho pobytu.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Apartmány Južná Dalmácia

Okrem veľmi rozmanitej ponuky ubytovania v Strednej Dalmácii pre Vás ponúkame aj ubytovanie v apartmánoch Južná Dalmácia. Oblasť Južná Dalmácia začína mestom Ploče a končí cca 45 km pod Dubrovníkom hranicami s Čiernou Horou. Juž... Viac

Hotely južná Dalmácia

Hotely v Južnej Dalmácii sú po ubytovaní v apartmánoch najobľúbenejšou voľbou turistov vyhľadávajúcich ubytovanie v tejto oblasti. Ubytovanie v hoteloch prináša návštevníkom väčší komfort než ubytovanie v apartmánoch. Na hotel... Viac

Ubytovanie Pelješac

Polostrov Pelješac je druhým najväčším polostrovom v Jadrane (rozloha 348 km²) - 65 km dlhý a až 7 km široký. Pelješac leží v južnej  Dalmácii medzi Neretvanským a Malostonským prielivom na sever...

Ubytovanie Pelješac

Ubytovanie Orebič

Ubytovanie Orebič patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie letoviská južnej Dalmácie. Je to predovšetkým vďaka panenskej prírode, krištáľovému moru a najväčšiemu počtu slnečných dní v Chorvátsku. Or...

Ubytovanie Orebič