Telefón+420 725 800 414
+420 773 262 768

O nás | Napíšte nám | adriasun@adriasun.cz

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie ostrovy v Chorvátsku > Ubytovanie ostrov Krk

Ubytovanie ostrov Krk

Ubytovanie na ostrove Krk

Ostrov Krk je spolu s ostrovom Cres najväčším jadranským ostrovom. Pre oba ostrovy je teraz zhodne uvádzaná rozloha 405,78 km². Nie je to však tak dávno, kedy bol Krk považovaný za najväčší ostrov Jadranu. Na vine bolo zrejme zlé meranie z doby dávno minulej, ktoré dlho nikto nespochybňoval. Na mnohých stránkach stále nájdete milnú informáciu o tom, že Krk je s rozlohou 409.9 km² najväčším Jadranským ostrovom, to však dnes už neplatí.

Z pobrežia Chorvátskeho prímoria vyzerá Krk pomerne nehostinne, názor však zmeníte hneď, akonáhle prejdete cez 1430 m dlhý most spájajúci Krk s pevninou a prejdete okolo nevľúdných kamenistých svahov do centra zeleného a sviežeho ostrova. Tento most spája Krk s pevninou už od roku 1980 a kedysi bol známy aj pod názvom Titov. 

Na ostrove Krk nájdete veľa krásnych letovísk, veľmi obľúbené, aj pre svoje starobylé centrum, je rovnomenné mesto Krk. Ubytovanie na Krku čoskoro nájdete aj v ponuke našej cestovnej kancelárie.

Jedným z najväčších lákadiel ostrova Krk sú tunajšie pláže, ktoré nemalou mierou prispievajú k obľúbenosti ubytovanie na ostrove Krk. Pláže sú na Krku prevažne kamienkové, občas doplnené betónovými plochami na slnenie. Čo sa čistoty týka, tak je Krk miestom, ktoré sa pýši mnohými plážami ocenenými Modrou vlajkou za čistotu mora i pláží.